קצת עלי

photo1

קצת על יאיר:

קוראים לי יאיר אורבך (לא, אין שום קשר לעוז זהבי), נולדתי די מזמן ברעננה וכיום אני גר באשחר שבגליל (איפה??). למדתי (טוב נו, הייתי רשום) בישיבת בני עקיבא נתניה, התגייסתי (כן, יש דתיים כאלה) לגרעין נח"ל ועבדתי כאיש בטחון בארקיע ובאל על ברחבי העולם (המאבטחים החתיכים שאתם רואים מוסווים במטוסים? אז לא זה). סיימתי תואר ראשון בקולנוע ובטלוויזיה במכללת ספיר ליד שדרות (למה שם? המקום קסאם לי) במהלכם כתבתי וביימתי את הסרט "קסאמבא" שהשתתף במגוון פסטיבלים ברחבי הארץ והעולם. במהלך השנים כתבתי מספר סיטקומים לזכיינית ערוץ 2 "קשת" ("בפיתוח"), כתבתי ב"מצב האומה" לגורי אלפי וליאור שליין הייתי הכותב הראשי של המדור הסאטירי בריחת המוחות במקור ראשון (נו, עיתון, נייר כזה עם מילים) וכיום אני מופיע עם שלושה מופעים שונים – מופע לדתיים, מופע לחילונים ומופע עם נגנים לאירועים מיוחדים. 

קצת על הסטנדאפ:

את חיידק הסטנדאפ גיליתי כבר ב-2001 כשהופעתי בערב חובבים במועדון הסטנדאפ "קאמל קומדי קלאב" (היה מעולה, לסטנדאפיסט שעלה אחרי) והפריצה הגדולה שלי הגיעה לאחר שהשתתפתי בתוכנית "האקדמיה לצחוק" ששודרה בערוץ 2 ובה הגעתי לחצי הגמר (הגמר היה בשישי בערב). ב 2005 עליתי עם המופע הראשון שלי לציבור הדתי שנקרא "קרנבל ברשות התורה" עימו הופעתי במשך 7 שנים בכל רחבי הארץ (תאכל אבק איתי טיראן). המופע דיבר על קטעים מחיי היומיום של האדם הדתי – תפילות, שבתות, חגים, צומות, שידוכין, טרמפים וכו' וראו אותו מאות אלפי אנשים ברחבי הארץ מכל סוגי הדתיים החל מדתל"שים וכלה בחרדים. בשנת 2010 קיימתי סיבוב הופעות ארצי עם "יאיר אורבך – המופע המלא", חידוש של המופע הקודם ובשנת 2011 קיימתי סיבוב הופעות חד פעמי עם קובי אריאלי שזכה אף הוא להצלחה מרובה. ב 2013 עליתי עם מופע סטנדאפ חדש לגמרי הנקרא "המבדיל בין קודש לצחוק", מופע סטנדאפ לציבור הדתי ובנוסף עליתי לראשונה עם מופע חדש לציבור החילוני שנקרא "יאיר אורבך – הדתי שעושה סטנדאפ" המספר בין השאר על איך דתי רואה את עולמם של החילונים (רמז: זה מצחיק). 

יש עוד משהו?

האמת שכן. חוץ ממופעי הסטנדאפ יש לי שני מופעים נוספים. אחד מהם הוא "יאיר אורבך והקוישלך – שירה בבידור", שירה בציבור יחד עם נגנים, סיפורים וקטעי הומור. מופע אינטימי שמיועד לאירועים קטנים – שבע ברכות, ימי הולדת, צוותי מורים, ימי נישואין ועוד. לכל אירוע אנו תופרים חליפה מיוחדת, סיפורים מיוחדים, שירים מתאימים וכמובן משתפים את בעל/ת השמחה בהתאם לחומרים שאנו מקבלים מראש. תוכלו לקבל פרטים נוספים ממש כאן

המופע השני הוא מופע לחיילים שגם עליו אתם יכולים לקרוא באתר הזה. 3 שניות לחצתם על הקישור וקראתם. 3 שניות – זוז!